Pozitívne myslenie je dnes často opakované slovné spojenie. Motivátori a ich prednášky i sociálne siete prekypujú citátmi a bájkami o pozitívnom, svet meniacom myslení. Prečo je lepšie mať pozitívny pohľad na svet určite vieš.  Pár dôvodov Ti pripomeniem:

  • s úsmevom si krajší a vyzeráš mladšie ako so zlostnou grimasou
  • žiť s vierou v to dobré je ľahšie ako sa neustále krčiť od strachu
  • pozitivisti žijú dlhšie a sú zdravší

Avšak ako dokázať v dnešnej náročnej dobe zostať pozitívny a nepodľahnúť tlaku? Ako sa vyznať v spleti informácií, požiadaviek, možností a túžob a zachovať si dobrú náladu a svieži, pozitívny pohľad na svet, ľudí a udalosti okolo teba?

Ponúkam Ti niekoľko tipov ako to dokázať:

1.tvoja myseľ nie je odpadkový kôš – separuj

Množstvo podnetov, vzruchov, informácií, ktoré ku nám prúdia v dnešnej dez-informačnej dobe nemá obdobu. Musíš si z nich vybrať tie, ktoré zlepšujú tvoj život a pomáhajú ti byť spokojný. Tie, ktoré Ti prinášajú odpovede a podporujú ťa na tvojej ceste. Zvyšok filtruj, separuj, ignoruj, nereaguj.. Nemusíš byť zapojený v každej nezmyselnej, konšpiračnej alebo tragickej internetovej debate. Či už ide o súboj medzi svetovými  veľmocami, globálne otepľovanie, týranie zvierat, raw stravu alebo nesmrteľnosť chrústa. Koho tvoj názor skutočne zaujíma? Ideálne je, keď sa so svojimi názormi delíš so svojimi blízkymi a venuješ pozornosť témam, o ktorých máš dostatok relevantných informácií a bezprostredne sa ťa týkajú.

2. vyzeraj dobre, cíť sa dobre

Dbaj o svoj fyzický stav. Dbaj o svoje duševné zdravie. Tvoja myseľ aj telo potrebuje tvoju starostlivosť. Ak sa im nevenuješ chradnú, upadajú a prestávajú správne fungovať. Silná myseľ v slabom, zanedbanom, nevýkonnom tele upadá. Organizmus bojuje o prežitie. Športuj, hýb sa, dbaj o správnu životosprávu a rozvíjaj svoje schopnosti a talenty. Staraj sa o to, aby si sa páčil sám sebe. Obliekaj sa tak, aby si sa dobre cítil, aby tvoje sebavedomie bolo živené príjemnými pocitmi zo seba samého. Daj pozor na to, čo a ako hovoríš, akým myšlienkam dávaš vo svojej mysli najväčší priestor.  Ty buď svoj najväčší fanúšik.

3. neočakávaj nemožné

Honba za šťastím, bohatstvom a slávou je na programe dňa. Byť bohatým, úspešným a obdivovaným sa stáva nevyhnutnosťou. Kde kto ti radí, samozrejme za peniaze, ako sa staneš boháčom. Bohatne zvestovateľ krajších zajtrajškov a ty, čo to platíš, snívaš svoj nesplniteľný sen. Nik ti nedá to, čo ti bohatnúci motivátor sľúbi. Never kecom o tom, že bohatstvo ťa spraví šťastným a dosiahneš všetko, čo chceš. Šťastie treba pociťovať, prežívať a nie niekam za ním chodiť. Nechaj si poradiť, pomôcť ale nenechaj si vnútiť hodnoty a priority niekoho iného. Nastav si svoje očakávania, svoje tempo tvojim možnostiam, tvojim hodnotám a tomu, čo TEBA robí spokojným a šťastím.

4. buď odolný voči negativizmu

Vždy sa nájde blbec, ktorý Ti chce pokaziť TVOJ krásny deň. Nedovoľ mu to. Tento deň, tento život je tvoj a ty si doňho púšťaj len to, čo ťa teší. Problémy vyrieš, prekážky prekonaj a zlodejom energie ukáž vztýčený prst. Vo svete je veľa zla, nešťastí, nehôd, katastrof, bolesti a utrpenia.. Nie som snílek, vnímam to. Ak môžeš pomôcť, pomôž. Tým, že sa nad tým budeš trápiť nikomu nepomôžeš. Viera v to dobré medzi ľuďmi, v lásku a porozumenie urobí teba šťastnejším a tvoj život krajším. Spoľahlivo svojim optimizmom a pozitivizmom odpudíš sťažovateľov, neprajníkov a zachmúrené obočia.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt happy kids

5.neustále doplňuj tvoju banku príjemna

Tvoja psychika, tvoje zásoby energie, tvoja emocionálna banka nie sú nevyčerpateľné. Aj malé, ale časté vklady do nej sú nevyhnutné. Príjemné, prchavé okamihy šťastia, príjemna prežívame každý deň. Je len na tebe, aby si ich vnímal, aby si si ich nenechal prekĺznuť pomedzi prsty. Šťastie nie je niečo veľké ako panelák, alebo sa nepriženie ako tornádo, aby si si ho láskavo všimol. Je v úsmeve dieťaťa, dotyku milovanej osoby, v slnkom zaliatej krajine, v inšpirujúcom rozhovore, v dobrej knihe, v priateľskom objatí, povzbudení.. Vnímaj to, čerpaj energiu, aby si v čase, keď sa na tvoje nebo priženú mraky, mal dostatok slnečného jasu v sebe.  

 

Ja viem, teraz si povieš, to sa oveľa ľahšie povie ako urobí. Máš pravdu. To však neznamená, že sa máš prestať pokúšať urobiť zo svojho života dielo, z ktorého ty sám budeš mať radosť. Nemusí byť dokonalé, ale je tvoje.  Realitou je to, čo si nosíš v tvojej mysli.

 

Buď vďačný a podeľ sa o dobro.

Maj rád seba a ľudí, ktorí tvoria tvoj svet.

Miluj ľudí a používaj veci, nie naopak.

Súvisiaci obrázok

ZDIEĽAŤ