Každý deň je novou príležitosťou dostať sa bližšie k naplneniu svojich snov. Medzi tebou a tým, čo chceš dosiahnuť často ležia prekážky. Sú tu na to, aby si ich prekonal a pokračoval na svojej ceste. Bývajú väčšie, menšie, ťažšie, ľahšie, skutočné aj vymyslené. Skúšajú tvoje odhodlanie, silu tvojej túžby. Mnohé z nich sú v tvojej mysli a obmedzujú tvoj potenciál.

Ponúkam ti niekoľko účinných rád ako ich zvládnuť:

1. povzbuď sa

Povzbudenie občas potrebuje každý z nás. Tak ako fanúšikovia, diváci na športových podujatiach mohutne povzbudzujú svojich favoritov, tak to rob ty pre seba. Ty by si mal byť svoj najväčší priaznivec a fanúšik. Povzbudzuj sa, dôveruj si, podaj si pomocnú ruku. Každé ráno, pred každou výzvou, po každom neúspechu.

2. buď aktívny

Pasivita je pre lenivcov, vyhováračov a mŕtve ryby plávajúce v prúde. Nečakaj na to, čo sa stane s tebou, tvojim životom, tvojou prácou, tvojimi vzťahmi. Ty buď tvorca, autor, scenárista svojho života. Maj pružnú myseľ a aktívne ju využívaj vo svoj prospech.

3. drž hlavu hore

Riešenia výziev nehľadaj za sebou, či zo zvesenou hlavou niekde pod nohami. Spravidla sú pred tebou. Ležia na ceste, ktorou kráčaš. So zdvihnutou hlavou, otvorenými očami a vnímavou mysľou ich postrehneš oveľa skôr. Optimizmus a viera v tvoje schopnosti ti dajú krídla. Zdvihnutá hlava a úsmev na tvári v tebe vyvolajú tie správne myšlienky a pritiahnu skvelé príležitosti.

4. zlepšuj sa

Každou prekonanou prekážkou naše schopnosti rastú, naša psychika silnie. Neobávaj sa, že spravíš chybu. To je v poriadku. Pouč sa z nej a pokračuj o niečo lepší ďalej. Nevyhýbaj sa prekážkam a nenechaj sa nimi zastaviť. Pracuj na svojich schopnostiach, inšpiruj sa od ľudí, ktorých na svojej ceste stretáš a vytrvaj.

5. nájdi si spojencov

Neviem ako si na tom ty, ale ja nie som dokonalý génius. Je dobré mať okolo seba ľudí, ktorí sú ti blízki svojim charakterom a dopĺňajú ťa svojimi schopnosťami. Neodmietaj podanú ruku, vypočuj si priateľskú radu. Niekedy sme pri probléme príliš blízko a na správne riešenie potrebujeme odstup alebo niekoho, kto ten odstup má. Rozhodnutie je však tvoje.

6. odmeň sa

Potrebuješ mať svoj mozog, svoju psychiku v skvelej kondícii, aby si bol schopný prijímať a zvládať nové výzvy a príležitosti. Príjemné pocity, radosť a šťastie pôsobia na tvoju dušu ako živá voda. Nezabúdaj sa odmeňovať, dopĺňať energiu a dokáž relaxovať. Vďaka tomu sa ti podarí naplno rozvinúť svoj talent a využiť svoje schopnosti.

Žijeme v pestrej dobe. Je plná príležitostí, výziev a poskytuje nám možnosť voľby. Na jednej strane je to vynikajúce a na druhej strane to na nás prenáša plnú zodpovednosť za život aký žijeme. Nestavaj sa do role obete, nelamentuj nad náročnosťou úloh. Pracuj na sebe, použi moje rady na ich zvládnutie.

 

Postav sa výzvam čelom a aj keď ťa niekedy príliš silná víchrica ohne, nikdy sa nenechaj zlomiť.

ZDIEĽAŤ