Čo vidíš každé ráno, keď otvoríš oči a uprieš svoj zrak v kúpeľni nad umývadlo?

Samozrejme za predpokladu, že chodíš ráno do kúpeľne a že tam máte zrkadlo. Ak niektorý z týchto predpokladov nespĺňaš, tak si alebo šťastný človek, ktorý žije svoj život niekde v prírode – hory, lesy, alebo palmy, piesok.. V takomto prípade nemusíš vstávať ráno, ale vtedy, kedy sa ti chce a tiež nepotrebuješ mať zrkadlo, pretože vieš, že vyzeráš presne tak, ako sa cítiš, tak, ako vyzerať máš podľa svojho veku, nálady, energie a stavu tvojej duše. Je tu však aj riziko, že absencia kúpeľne, či zrkadla v ňom môže znamenať tienistú etapu tvojho života, keď boj s ním prehrávaš a snažíš sa zvládať rany, ktoré si utŕžil.de1b519ea1f74b95b88e1a14aa067b16

V oboch týchto – skoro protichodných prípadoch, predpokladám, by si nemárnil svoj čas čítaním môjho článku. Takže sa smelo vrátim ku nám, ktorí ráno vytriešťame oči na to indivíduum, od ktorého závisí náš život.

Tešíš sa z pohľadu do zrkadla, máš radosť, že je tu ďalšie ráno a nová šanca užiť si to, čo máš a čo ťa teší, prípadne zmeniť to, čo ti nie je po vôli? Alebo s namosúreným výrazom a hromžením na perách si naštvane brúsiš zuby kefkou?

Počítaš si vrásky, stláčaš vačky pod očami a hľadáš šedivé vlasy?

Ak s mierne krivým úsmevom spôsobeným nerozcvičenými mimickými svalmi a otlačkou vankúša na líci zapaľuješ iskričku, svetielko vo svojich očiach, tak robíš pre seba to, čo prežiari aj tento tvoj deň.

Nepotrebuješ v zrkadle vidieť to, čo tam nie je. Nepotrebuješ kriviť svoj obraz, či už z nedostatku 317849423_ed3b8bf80d_zsebadôvery a straty odhodlania, alebo z potreby tváriť sa, že si niekto iný. Ten koho v zrkadle vidíš ti na tvoju pretvárku nenaletí. Môžeš si na tvár namaľovať výraz hrdinu z komiksov alebo úsmev hviezdy filmového plátna. Môžeš sa maskovať pod vrstvu mejkapu, hustú bradu alebo gél na vlasoch. Výraz v tvojich očiach to nezmení. Tie sú tým neskriveným zrkadlom a dovoľujú nahliadnuť každému z nás do duše.

Je niekto doma, svieti sa, duša radostne víta nový deň alebo sú žalúzie zatiahnuté, oheň v krbe vyhasol a baterky sú vypálené..

Ja verím tomu, že nie sme na tomto svete náhodou. Alebo, keby sme aj boli, keďže mohla vyhrať ktorákoľvek iná spermia a narodiť sa mohol niekto iný, tak toto víťazstvo, či šťastie si treba poriadne užiť. Poriadne si užiť nemusí znamenať nikdy nekončiaci žúr, či neustále predieranie sa nahor a dopredu. Nemusí to znamenať hromadenie víťazných trofejí a porážanie ostatných pri šplhaní sa po rebríku úspechu. Môžu to byť pokojné dni s ľuďmi, ktorých máš rád. Radostné chvíle s deťmi, priateľmi, príjemnými a inšpirujúcimi ľuďmi. Môžu to byť chvíle samým so sebou a svojimi myšlienkami.

Nehľadaj v zrkadle to, čo tam nie je a neplač nad tým, čo v ňom vidíš. Krivé zrkadlá sú ako falošní priatelia. Líškajú sa ti, ukazujú ti to, čo chceš vidieť, ale keď sú za tvojim chrbtom, vyplazujú ti jazyk a robia si z teba posmech. Nepotrebuješ ich. Ty sa poznáš najlepšie, ty vieš kto si a kto nie si.

Ty nie si dokonalý, ľudia okolo teba nie sú bezchybní a veci sa nie vždy dejú tak, ako by si si prial. No a čo?

Buď sám sebou, maj sa rád a ľuďom okolo seba ukazuj priateľskú tvár. Budú ťa zrkadliť, tvoja energia a vyžarovanie sa bude odrážať aj na ich tvárach a svet bude krajšie miesto pre život.Súvisiaci obrázok

Keď pôjdeš najbližšie ráno do kúpeľne, ukáž tomu človeku v zrkadle svoju najkrajšiu podobu. Povzbuď sa, usmej sa na seba, popraj si skvelý a výnimočný deň. Si to ty, žiješ svoj život a tvoje miesto na slnku patrí iba tebe. Nekrč sa v tieni a keď príde búrka netras sa od strachu, či zlosti, ale postav sa jej čelom nech ti dážď umyje tvár a spraví ťa krajším a skúsenejším.

Dnes je tvoj deň a ty si ho užiješ.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt macko pu citaty

 

Súvisiace články: Dnes je tvoj Deň, Buď sám sebou, ži svoj život, Po prúde plávajú len mŕtve ryby

ZDIEĽAŤ