Ako žiť lepší, spokojnejší a kvalitnejší život? Niekto si myslí, že zárukou sú peniaze, majetky a úspech, iní zasa považujú za šťastie rodinu a blízkych, ďalší zas vravia, že šťastie nájdeš v spiritualite a duchovných cvičeniach. Či už je to tak alebo onak, každý z nás hľadá svoj kľúč ku šťastiu, svoju cestu životom. Je však niečo, čo môže urobiť každý z nás, aby sme sa cítili šťastnejšie a spokojnejšie?

Nasledujúcich pár rád Ti pomôže urobiť krok ku šťastnejšiemu životu.

1. Nemusíš mať vždy pravdu

Mnohí z nás, nezvládajú predstavu, že sa mýlia – chcú mať vždy pravdu – a to aj za cenu neustálych konfrontácií, alebo spôsobenia veľkého množstva stresu a nedorozumenia. Pravda je dôležitá, avšak často je to len hádka o názore alebo súboj o dominanciu vo vzťahu. Čím je osobnosť človeka väčšia, tým má menšiu potrebu ostatných presviedčať o svojej “pravde”.

2. Nechaj ostatných slobodne konať

Buď ochotný vzdať sa potreby stále kontrolovať všetko, čo sa deje Tebe a okolo Teba – situácie, udalosti, ľudia, atď. Či už sú tie osoby blízkymi, spolupracovníkmi alebo len ľuďmi, ktorých stretneš na svojej ceste. Nechaj ostatných nech robia to, čo chcú, čo oni považujú za správne. Nezasahuj do ich vôle, nemaj pocit nevyhnutnosti ostatných usmerňovať a ovplyvňovať.  Cesta do pekla je dláždená dobrým úmyslami a priateľskými radami.  Každý je strojcom svojho šťastia.

 

Happycutelittle

3. Nezvaľuj vinu na druhého

Uvedom si, že každý sme zodpovední sami za seba. Za to čo máme alebo nemáme, za to, čo cítime alebo necítime, za to aký život žijeme. Preber zodpovednosť za svoje činy a za svoj život. Ty si produktom svojich myšlienok a rozhodnutí.

4. Prestaň so sebadeštrukciou

Koľko ľudí sa zraňuje kvôli vlastnému negatívnemu a opakujúcemu sa sebazničujúcemu mysleniu? “Nie som dosť dobrý, vyzerám príšerne, nezaslúžim si lásku, či uznanie..” Never všetkému, čo Ti tvoja myseľ vraví – najmä, ak je to negatívne a seba deštruktívne. Nepodkopávaj svoju vlastnú sebadôveru a mysli pozitívne. Staň sa svojim najväčším fanúšikom a neustále sa povzbudzuj.

Young man in pajamas sleeping on sofa at home with teddy bear

5. Nevzdávaj sa svojich snov

Nie vždy ide všetko podľa našich očakávaní a predstáv.  V realite býva cesta dlhšia a prekážky väčšie ako v našich snoch. Ale bez snívania, bez túžob, bez radostných očakávaní je život len zbierkou nezapamätateľných neustále sa opakujúcich striedaní dňa s nocou, až po ten posledný..

6. Nesťažuj sa

Rozladia Ťa ľudia, dostávaš sa do situácií, či udalostí, ktoré Ťa robia smutným a depresívnym, nahnevaným, či sklamaným..?  Nesťažuj sa! Nikto a nič v Tebe nemôže vyvolať tieto negatívne pocity, pokiaľ to sám nepripustíš. Kontroluj svoju myseľ a upriamuj pozornosť na to, čo sa ti páči.

7. Stop kritike!

Zbav sa svojej potreby kritizovať ľudí, ich výzor, či správanie. Je to častokrát len preto, že sú iní ako ty. Alebo sa nesprávajú podľa tvojich predstáv, či očakávaní. Každý sme svojbytná osobnosť a máme právo byť sami sebou. My všetci chceme byť šťastní, všetci chceme milovať a byť milovaní a my všetci chceme byť pochopení.

please-everyone1

8. Vzdaj sa potreby zapôsobiť na druhých

Prestaň sa snažiť byť niekým kým nie si, len aby si urobil dojem na druhých. Takto to nefunguje. V okamihu, kedy sa prestaneš na niečo hrať, keď si zložíš všetky svoje masky, vo chvíli, keď sa začneš akceptovať taký, aký v skutočnosti si, začnú ťa akceptovať ľudia okolo teba. Maj  rád svoje skutočné ja, MAJ SA RÁD. Nikto nie je dokonalý a ani od teba to nik neočakáva.

9. Neboj sa zmeny

Zmena je dobrá. Zmena je nevyhnutná, zmena je život. Zmena Ti pomôže získať to, po čom túžiš, stať sa tým, kým chceš byť. Zmeny vylepšujú tvoj život a tiež životy ľudí okolo teba. Áno – zmena bolí, ale lepší, či spokojnejší život leží za hranicami komfortnej zóny.

10. Zbav sa obmedzujúcich presvedčení

Nenechaj sa svojou mysľou obmedzovať v tom, čo môžeš alebo nemôžeš urobiť, dosiahnuť, v tom, čo je možné a nemožné. Tvoj vek, výzor, pohlavie, okolie..ani nič iné, okrem TEBA SAMOTNÉHO ťa nemôže zastaviť na tvojej ceste. Vymeň malého našepkávajúceho a spochybňujúceho škriatka za silného povzbudzujúceho obra a nikto Ťa nezastaví.

girls-nature-graphy

11. Vzdaj sa strachu a výhovoriek

Strach neexistuje – je to len ilúzia, ktorú sme si sami vytvorili. Je len v našej mysli, je to len predstava toho, čo by sa mohlo stať. Nie strach, ale viera v seba, nech ťa sprevádza. Mnohí sa stali majstrami v tom ako a prečo sa veci nedajú urobiť, čo im bráni, prečo je niečo nemožné.. Namiesto toho, aby pracovali na zlepšení seba samého, rozvoji svojich schopností, ostávajú stáť zaseknutí na jednom bode a obhajujú sa všemožnými aj nemožnými výhovorkami.

12. Nechaj minulosť za sebou

Ja viem, nie je to vždy ľahké. Zvlášť, ak minulosť vyzerá oveľa lepšie, než prítomnosť a budúcnosť vyzerá tak neisto. Prítomný okamih je všetko, čo teraz máš, všetko, čo preciťuješ, čo si užívaš. Minulosť je preč a nezmeníš ju, nevrátiš ju. Buď prítomný vo všetkom, čo robíš, prežívaj to naplno, ponor sa do FLOW a užívaj si život. Ži tu a teraz, buď vďačný za minulosť a teš sa na budúcnosť.

13. Buď sám sebou

Veľa ľudí žije život, ktorý v podstate nechcú žiť. Žijú svoj život podľa toho, čo rodičia, priatelia, učitelia, partneri považujú za správne. Ignorujú svoj vnútorný hlas, svoje vlastné ja a jeho potreby. Majú plnú hlavu, plné ruky práce s potešovaním každého a plnením očakávaní iných ľudí, až stratia kontrolu nad svojimi životmi. Zabúdajú, čo robí radosť im, čo chcú, čo potrebujú … a nakoniec zabudnú na seba. Máme len jeden život, preto nedovoľ iným ľuďom odkloniť Ťa, zastaviť Ťa na tvojej ceste – buď sám sebou a ži svoj život.

Happiness

ZDIEĽAŤ