Energia, životná energia, pozitívna životná energia je to, čo všetci potrebujeme na zvládanie každodenných výziev, ktoré nám život prináša. Mnoho ľudí sa sťažuje na jej nedostatok, cítia sa vyčerpane, chýba im, prehrávajú súboje so životom. Kde ju vziať v zhone všedného dňa? Nie je každý deň nedeľa, ani si nemôžeme zobrať dovolenku na dobitie bateriek, vždy keď to potrebujeme.

Pripravil som pre Teba 5 zdrojov energie, ktoré dokážeš využívať kedykoľvek. Používaj ich, či už ťa čaká náročný deň v práci, v škole alebo si chceš len doplniť svoje energetické zdroje. Používaj ich, aby tvoja charizma, aura, to dobré, čo vyžaruješ mala krásne, živé farby a priťahovala ku tebe tých správnych ľudí.

1. Každé nové ráno

morning

Vždy, keď ráno precitneš, zobudíš sa, znamená to, že žiješ, že dýchaš, že pokračuješ do ďalšieho kola. Buď za to vďačný, teš sa z toho, že máš k dispozícii ďalší deň na to, aby si žil svoj život, aby si zmenil, čo sa ti nepáči, aby si rozvíjal a budoval to, čo ti robí radosť. Každé nové ráno nech je pre teba signálom naštartovať svoje zdroje, užiť si to, čo ti život prinesie a tešiť sa, že máš tú možnosť.

2. Zlepšovače nálady

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt listen to music

Nájdi si to, čo ti robí radosť, čistí myšlienky, dobíja energiu – hudba, šport, rozhovory s priateľmi, hra s deťmi, kniha, prechádzka v prírode.. Niekedy sa odreagujeme a dobijeme energiu na veselej párty, niekedy to je chvíľa, ktorú si vyhradíme len pre seba. Cielene si dávkuj v priebehu dňa, týždňa takéto okamihy a tvoja energia sa nevyčerpá.

3. Každodenné príjemné „maličkosti“

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt happy child

Milý úsmev, príjemný pozdrav, nečakaná pochvala, kompliment nám dokážu rozjasniť tvár a myseľ. Pridajú do našich energetických zásob kvapky pozitívnej energie. Naučme sa ich prijímať a ťažiť z nich pre seba to, čo potrebujeme. Nemusí ísť vždy o niečo veľké, brutálne, fantastické. Pohľad na smejúce sa dieťa, krásna prírodná scenéria, vtipný okamih, to všetko, ak si to uvedomíme a pustíme do našich myslí a duší nám pomôže udržať si vysokú hladinu pozitívnej energie.

.

4. Priatelia, rodina a ľudia, ktorí Ťa majú radiVýsledok vyhľadávania obrázkov

Podľa dlhodobej vedeckej štúdie naše vzťahy s najbližšími, ich intenzita a kvalita je to, čo výrazne ovplyvňuje nielen kvalitu, ale dokonca aj dĺžku našich životov. Maj niekoho, komu na tebe záleží, kto ťa povzbudí, vypočuje a.. nekritizuje. Čas s priateľmi a ľuďmi, ktorí Ťa majú nezištne radi je významným zdrojom tvojej životnej energie. Nezabúdaj na to v zhone dní a povinností a čerpaj od tých, ktorí ti radi poskytnú svoje plece, keď sa potrebuješ vyplakať alebo svoju podporu, keď chceš bežať cez prekážky.

5. Pozitívne očakávania, tvoje sny, túžby a ciele 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt positive

Mať niečo po čom túžiš, mať chuť niečo dosiahnuť, veriť vo svoje schopnosti a pracovať na ich rozvoji je to, čo ti dodá toľko energie, koľko potrebuješ, aby tvoj život bol zmysluplný. Ľudia, ktorých už nič neprekvapí, ktorí po ničom netúžia, ničomu neveria, sú energeticky vyprahnutí. Nesúvisí to s vekom, ale s postojom. Neboj sa snívať, maj túžby a pracuj na naplnení svojich prianí. Už rozhodnutie a odhodlanie niečo zmeniť, niečo dokázať nakopne tvoju energiu tak, že nik a nič, okrem teba samotného ťa nezastaví.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt positive

.

Dávaj si pozor na zlodejov snov a energie. Často chodia prezlečení za tvojich priateľov a vysávajú z teba to, čo ty potrebuješ, aby si mohol byť sám sebou. Nedovoľ im to, pokús sa im pomôcť, daj im radu, tip, ale nenechaj si zobrať to, čo ty potrebuješ na svojej ceste za spokojným a šťastným životom. Syndróm vyhorenia, dnes taký moderný, je hlavne syndrómom straty energie, viery v seba a v zmysluplnosť svojho snaženia. 

 

 Neboj sa snívať, maj túžby a pracuj na naplnení svojich prianí. Už rozhodnutie a odhodlanie niečo zmeniť, niečo dokázať nakopne tvoju energiu tak, že nik a nič, okrem teba samotného ťa nezastaví.

Súvisiace články: Šťastie je krásna vec, FLOW, Úsmev ako dar

ZDIEĽAŤ