Poznáme rôzne zákony – právne, ktoré si my, ako ľudia vymýšľame, meníme, dodržiavame podľa toho, ako sa nám to hodí. Prírodné – ktorými sa riadi príroda, fauna, flóra.

A taktiež zákony a zákonitosti fungovania ľudskej mysle. Už sme sa venovali Zákonu sejby a žatvy a teraz si povedzme o Zákone príťažlivosti.

Nemám teraz na mysli, že sa Vám nejaká žena, alebo fešák zdá príťažlivý.. myslím zákon príťažlivosti, ktorý nám prináša, alebo naopak neprináša do života to, čo si prajeme, či potrebujeme.

Existuje taký zákon? Môžeš a nemusíš tomu veriť. Avšak na rozdiel od našich – svetských zákonov, tie prírodné, či zákony fungovania ľudskej mysle platia, či to chceš, veríš tomu, či sa ti to páči, alebo nie.balloons-in-the-sky-photography-wallpaper-2

Povedzme si niečo o tom, ako funguje zákon príťažlivosti, kde sa prejavuje v našich životoch a ako ho môžeme využiť na prospech toho, čo si prajeme.

Denne nám náš mozog ponúkne 60-80 tisíc myšlienok. Neuveriteľné množstvo.  Všetkými sa nemôžeme zaoberať, vyberáme si medzi nimi.Tie ktorým venujeme pozornosť, tie ktorým prikladáme význam utvárajú a formujú náš život. Ak sa trápime nad minulosťou, nad tým, čo bolo, čo sa stalo, čo nedokážeme zmeniť bráni nám to napredovať. Ak sa obávame toho, čo sa môže stať, či neochorieme, neprídeme o prácu, partnera..tak nám obava, strach zväzuje ruky.

Zákon príťažlivosti hovorí o tom, že to na čo myslíš, to si priťahuješ do života. Nie je to žiadny zázrak, kúzlo či Secret (tajomstvo). Je to tým, že to na čo myslíš, to si všímaš, tomu prikladáš význam, to na teba vplýva.

Ak máš myseľ plnú negatívnych myšlienok, prípadne strachu, obáv, či nepriateľstva, ťažko môžeš očakávať 10d6177da6cb05dc169690aaef185467šťastie, pohodu a úspech. Pochop zákon príťažlivosti a vyberaj si zo svojich víriacich myšlienok tie, ktoré Ti pomôžu nájsť odpovede, nájsť riešenia. Ak od života, od ľudí očakávaš to dobré, budeš to dostávať. Čo posilnuješ svojou pozornosťou to rastie. Energia nasleduje pozornosť.

Ak aj o relatívne malom probléme priveľa rozmýšľaš, analyzuješ ho z každej strany, zvažuješ všetky možné varianty, ktoré môžu nastať, stáva sa z neho v tvojej hlave problém veľký. Keďže mu venuješ toľko času, pozornosti, energie.. tvoja myseľ ho postupne považuje za závažný, zásadný a možno dokonca neriešiteľný.

Ako keď stále prifukuješ vzduch do balóna. Z malého sa stáva veľký. Otázka, či je na ňom úsmev, alebo grimasa strachu. Venuj pozornosť a energiu tomu, čo chceš, aby sa stalo. Nepotrebuješ viac prekážok, potrebuješ viacej energie, správnych rozhodnutí. Obavy ťa oslabujú a ochromujú a naopak – optimizmus a pozitívne očakávania sú motorom tvojej aktivity.

Ale predsa si povedzme aj niečo o príťažlivosti medzi ľuďmi.

11-non-stop-exercise-motivation-tipsAkí ľudia nás priťahujú, páčia sa nám, vyhľadávame ich spoločnosť? Ak by sme sa riadili podľa „ľudovej“ múdrosti tak máme na výber – jedno porekadlo ( či príslovie, či čo to je) vraví – vrana k vrane sadá a druhé – protiklady sa priťahujú. Tak si vyber – neviem ako tebe, ale mne sa zdá, že si protirečia. Možno len zdanlivo, pretože na jednej strane, potrebujeme mať pri sebe človeka/ľudí, ktorí sú podobne hodnotovo, názorovo orientovaní. Majú podobný energetický a intelektuálny potenciál. Na druhej strane dvaja ľudia výrazne tvrdohlaví, autoritatívni, či naopak nerozhodní by funkčnú dvojicu, či tím asi vytvárali so značnými problémami. Takže odpoveď bude v správnej kombinácii charakterových, povahových a mentálnych čŕt. V medziľudských vzťahoch musí fungovať aj niečo, čomu vravíme „chémia“. Naše podvedomie, naše zmysly vnímajú a reagujú na iného človeka- iných ľudí bez toho, aby sme to my na vedomej úrovni dokázali ovplyvniť. Preto sme niekým priťahovaný a od niekoho naopak odpudzovaný a nesúvisí to s krásou, výškou IQ, či stavom konta.

Ale vráťme sa k zákonu fungovania našej mysle, ktorý dokáže výrazne ovplyvniť kvalitu nášho života.

Využi zákon príťažlivosti vo svoj prospech – pritiahni si do svojho života svojimi myšlienkami úspech, chuť konať a tých správnych ľudí.

“Život človeka je taký, ako ho vytvárajú jeho myšlienky.” Marcus Aurelius

ZDIEĽAŤ