Už aj ty si takto povzdychol? Aj dnes si už začal niektorú svoju vetu, myšlienku, výhovorku slovíčkom “keby“?

Kedy ho používame a aký má význam, zmysel veta ktorú takto začneme? Častokrát odráža naše zbožné prianie, po slovíčku “keby” nasleduje  naša predstava akejsi objektívnej reality zmenenej v náš prospech. Chceli by sme, aby veci, skutočnosti, ľudia boli iní, inak reagovali, aby sa nám vďaka tomu  ľahšie žilo, ľahšie sme si plnili sny alebo mizli prekážky z našej cesty.

Keby zvyčajne používame na začiatku našich obmedzujúcich presvedčení – keby som bol starší, keby som bola mladšia, keby moji rodičia boli takí onakí, keby som bol štíhlejší, keby som sa bol lepšie učil, keby som mala väčšie..menšie..dlhšie..doplň podľa toho, čo používaš ty. Keby mňa trafil pečený holub a už som nemusel nič robiť.. Nič robiť, o nič sa neusilovať, z ničoho nemať radosť, keď to dosiahnem..?? To by bol, čo za život? Keby stále svietilo slnko – cez deň, v noci, 24hodín..mal by si z neho radosť? Alebo sa ti páči, keď po tmavej, chladnej noci, začínajú slnečné paprsky hladiť tvoju tvár, prinášajú svetlo do tvojej duše a prehrievajú aj jej chladné zákutia..?

beautiful-dreamm_com-243902

 

Tak čo s tým..? Čo by bolo keby..?

Bolo by veľmi zaujímavé mať kúzelnú paličku alebo zlatú rybku a každému kto použije toto slovíčko, splniť to, čo nasledovalo za jeho keby. Keby si bol chudší bez toho, aby si musel mať dostatok sebadisciplíny v stravovaní a v športovaní, keby si dostal lepšie pracovné miesto, bez toho, aby si si ho vybojoval v konkurencii na pracovisku, keby si mala krásneho, múdreho, silného a zároveň citlivého partnera a nemusela ho získať svojim intelektom, či šarmom.. Ako by to fungovalo ďalej?

Tvoje brucho namiesto prevísajúceho tuku, zdobia tehličky, ale ty naďalej žerieš torty, hamburgre a v noci robíš nájazdy na chladničku a jediné tvoje rýchle kroky smerujú z gauča na záchod.. Dostala si riadiacu funkciu v zamestnaní, vyšší plat, ale tvoje schopnosti, tvoje kompetencie a tvoja autorita v tíme ostala na predchádzajúcej úrovni.. Získal si tú krásnu, sexi mladú ženu o ktorej si len tajne sníval, ale tvoje sebavedomie, tvoja energia, tvoja charizma ostali tam, kde boli pred týmto zázrakom..

Tažko by to mohlo fungovať. A je možné, že po tomto experimente, by si sa ocitol v ešte horšej situácii ako pred tým. Tak ako mnohí výhercovia vysokých súm v Lotte, ktorí po rokoch povedali, že to bolo to najhoršie, čo sa im mohlo stať – bez rodiny, bez priateľov, so zničeným zdravím a rozvrátenýmAnimals___Insects_Butterfly_on_a_flower_in_water_103461_ životom..

Zváž si, čo si praješ, pretože sa ti to môže splniť!

Prestaň snívať o tom, že tvoje vyplakávanie ozdobené slovíčkom “keby” bude vyslyšané a zober naplnenie svojich prianí do vlastných rúk. Zmeň obmedzujúce presvedčenia na povzbudzujúce vety, ktoré pomôžu tvoju myseľ, tvoju pozornosť a následne tvoju aktivitu nasmerovať tam, kam sa chceš dostať.

.

Keby bolo keby si nechaj na meditáciu a kľudne si pri chilloutovej hudbe predstavuj svoju vysnenú krajinu splnených prianí, svoju krásnu postavu a výnimočné schopnosti.. Ale keď sa vrátiš do reality, začni sa krok za krokom, svojim sústredeným úsilím približovať k tomu, o čom snívaš. To ako vyzerá náš život závisí viacej od toho ako konáme ako od toho ako dokážeme snívať.

Zabudni na KEBY a nezabudni na to, že TY si strojcom svojho šťastia a všetko krásne začína v tvojej mysli a pokračuje tým, čo každý deň robíš.

 

ZDIEĽAŤ