Prežívate úspech – skončili ste školu, postavili dom, našli ste si novú prácu, schudli ste…A váš vnútorný hlas hovorí: A čo má byť?

Tiež sa Vám to stalo?

Toľko očakávaný pocit šťastia sa nedostavil? Hodnota práve dosiahnutého cieľa bola pre vás nakoniec nízka? Alebo cena, ktorú ste zaň zaplatili, bola príliš vysoká, až vlastne eliminovala akúkoľvek radosť? Tak ako dieťa keď veeeľmi túži po nejakej hračke a keď ju dostane, chvíľu sa s ňou pohrá a nakoniec skončí na hŕbe ostatných bez ďalšieho záujmu..

Výskumy sa zhodujú v tom, že cieľavedomí ľudia sú v živote úspešnejší. Prax však dokazuje, že ľudia netúžia po úspechu ako takom, ale po niečom, čomu najčastejšie hovoria šťastie, spokojnosť.

follow dreamTo vlastne znamená, že nejde ani tak o dosiahnutie vytýčeného cieľa, zásadnou otázkou je – čo vlastne máme chcieť? Je dosť možné, že sme vyplnili všetok svoj čas hnaním sa za úspechom iba preto, že nevieme, čo naozaj chceme, čo nám prináša naplnenie i radosť.

Will Smith  povedal, že ľudia míňajú peniaze, ktoré nezarobili na veci, ktoré nepotrebujú, aby urobili dojem na ľudí, ktorých si  nevážia, ktorých nemajú radi.

Až príliš často sa stretávame s tým, že túžime po „úspechoch“ nie preto, aby nám naplnili život radosťou, ale preto, aby sme urobili dojem. Na koho vlastne? Komu dávame rozhodovaciu právomoc o našom živote? Buď sám sebou a to čo chceš nech je dôležité hlavne pre teba.

Existencia viery v dosiahnutie cieľa zvyčajne vedie k jeho naplneniu. To nám však nedáva záruku, že sa z dosiahnutého úspechu budeme skutočne radovať, že bude pre nás pozitívnym posunom v živote. Aby sa tak stalo, musíme si vedieť zodpovedať jednu veľmi dôležitú otázku sami sebe – naozaj to chcem? Naozaj to chcem JA?

CESTA JE CIEĽ

Verím, že všetko vo vesmíre je v rovnováhe. Ak na ceste životom dosahujeme míľniky, ktoré nás napĺňajú spokojnosťou a šťastím, je všetko v poriadku. Ak dosahujeme „úspechy“, ale šťastie do života neprichádza, niekde je chyba.

Myslím, že najväčší problém býva práve stanovenie si toho, čo pre mňa úspechom skutočne je a čo za úspech považujem iba preto, že tým zapôsobím na svoje okolie, že ukážem aký som borec, aká som hviezda. Skôr ako sa však rozhodneme, ktorú horu ideme zdolať, doprajme si dostatok času na zodpovedanie otázky: Je to ten správny vrchol pre mňa? Nemám náhodou rebrík opretý o nesprávny múr? Prečo chcem práve toto..

cesta1

Téme ako si správne vybrať a stanoviť cieľ sa v našich článkoch ešte budeme venovať.

Ak ste si túto otázku už niekoľkokrát položili, a neviete si opakovane poradiť s jej odpoveďou, príďte medzi nás do Prémiovej zony, napíšte nám do redakcie,  podáme Vám pomocnú ruku, pomôžeme s hľadaním i tejto odpovede…

Nakoniec zisťujeme, že na pozemskej púti je pravdepodobne samotná cesta tým najdôležitejším cieľom pre každého z nás…

Zdroj: BeYourself.sk, psychologie.cz, web

ZDIEĽAŤ