Tvoj deň D.

DNES je najdôležitejší deň v tvojom, mojom, jeho..živote.

Teraz sa môžeš poškrabať za uchom a vravíš si..dnes..? Dnes, že je najdôležitejší deň v mojom živote..?? To snáď nie.. Veď sa (možno) nič extra nestalo, nič také úžasné, čo zmenilo môj život, alebo život mojej rodiny, či svetové dejiny alebo medzigalaktické vzťahy. Priam cítim tvoju otázku…ako to myslíš?

fond-3Na otázku, ktorý je najdôležitejší deň vo vašich životoch by som asi dostal odpovede – keď som sa narodil, keď som sa vydávala, keď sa mi narodilo dieťa, keď som spravil štátnice, keď som sa vyliečil z ťažkej choroby..prípadne ešte som nič výnimočné nezažil, ešte ma to asi len čaká..keď budem úspešný, keď sa mi splnia sny, keď budem bohatý, slávny..keď schudnem :-).

Prirodzene, že v našich životoch sú dni, ktoré majú na smerovanie našich životov väčší vplyv ako iné. Dni, keď začneš realizovať svoje sny, nastúpiš na náročnú cestu zmeny, prekonáš hranice komfortnej zóny..(pozri tému Zmena bolí). Dni keď stretneš toho správneho človeka, ktorý ťa pozitívne ovplyvní, nasmeruje..

Častokrát práve tento, tak bežný pohľad, názor, že ten významný DEŇ v našom živote už bol, prípadne, že ešte len príde, má za následok, že nežijeme prítomným okamihom, ale len prežívame. Mnohí sa obracajú do minulosti, v ktorej sa niečo úžasné alebo naopak príšerné stalo, alebo nestalo. Iní dúfajú a snívajú o tom, že príde krásny zajtrajšok.

Zamyslime sa, čo takýto postoj spraví s vnímaním dnešku..

pic2_1ahk52f-1ahk52vDni, ako je aj dnešok, tvoria náš život. Dni navonok obyčajné, naplnené prácou alebo oddychom, športom, leňošením, príjemnými stretnutiami, alebo výzvami napĺňajú čas, ktorý máme na náš život vymedzený.

Ich prehliadaním riskujeme, že nám prekĺznu pomedzi prsty a nakoniec nám ostanú prázdne dlane a pocit nenaplnenosti.

Dokázať si vychutnať a užiť každodenné zdanlivo maličkosti, pohodové, “bežné” okamihy, prchavé chvíle šťastia a dobrého pocitu zmenia náš život na nádhernú jazdu. Nečakať na niečo bombové, fantastické, brutálne, ale žiť tu a teraz je kľúčom k pochopeniu, prečo práve dnešok je aj tvojím dňom D.

Maratón začína štartom, ktorý je veľmi dôležitý, končí prebehnutím cieľovou páskou, čo je superdôležité, ale medzi štartom a cieľom je zhruba 42 tisíc krokov, z ktorých ak vynecháš, čo i len jeden, zastaneš meter pred cieľom.

Naučme sa byť vďačný za všetko, čo nám život doteraz postavil do cesty – alebo nás to potešilo alebo nás to niečomu naučilo – (pozri tému Úsmev ako dar). Poučme sa z minulosti a tešme sa na zajtrajšok – ale žime dnes – TU A TERAZjoga_priroda_zena

Ak chceš prestať fajčiť, už DNES si nezapáľ alebo si daj aspoň o cigaretu menej. Ak chceš schudnúť, už DNES si nalož menej na tanier a namiesto výťahu, použi schody. AK chceš dať do poriadku svoje vzťahy s priateľom, rodičmi, partnerkou, zavolaj im už DNES, stretni sa s nimi už DNES a otvorene sa porozprávajte.

DNES, NIE ZAJTRA. Ak máš, cítiš nejaký handicap, nedostatok, ktorý ti bráni byť lepší, dosahovať svoje ciele, kúp si knihu k danej problematike, nájdi si mentora, navštevuj pravidelne náš web, prihlás sa do Prémiovej zóny.

Poraď sa s nami.

 

Snívať o rozprávkovej krajine splnených prianí je pekné, ale urobiť aspoň jeden krok správnym smerom už dnes, je rozhodujúce.

Už vieš ako som to myslel s tým super dneškom?

Teš sa z každého dňa, ktorý si dostal, uži si ho, zastav sa a prehodnoť alebo sa posuň správnym smerom.

CARPE DIEM.

Ľudia obetujú zdravie, aby zarobili peniaze, potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie, potom sa tak znepokojujú minulosťou a budúcnosťou, že si neužívajú prítomnosti, a tak nežijú ani v prítomnosti, ani v budúcnosti. A žijú tak, ako by nemali nikdy zomrieť, a potom zomrú bez toho, aby predtým žili.

Dalajláma

 

ZDIEĽAŤ