Začínajú sa v poradí pätnáste Majstrovstvá Európy vo futbale. Uskutočnia sa v dňoch 10. júna až 10. júla 2016 v dvanástich francúzskych mestách. Na týchto majstrovstvách sa prvýkrát v histórií zúčastní 24 reprezentačných mužstiev. Francúzsko ako usporiadateľ postúpilo bez odohrania kvalifikácie, zvyšné mužstvá z federácie UEFA súťažili o zvyšných 23 miest v kvalifikácii.

Na záverečný turnaj sa prvý krát v histórii samostatného slovenského futbalu prebojovalo aj naše mužstvo.

Je to v poradí druhý významný úspech nášho futbalu po výborných výkonoch našich futbalistov pod vedením trénera Vladimíra Weissa na Majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike v roku 2010.

Tímy sú rozlosované do 6tich skupín

Slovenskí futbalisti pod vedením trénera Jána Kozáka odohrajú majstrovstvá Európy (Euro 2016) v skupine B. Ich súpermi budú postupne Wales, Rusko a Anglicko.

Zloženie skupín:

Skupina A: Francúzsko, Švajčiarsko, Rumunsko, Albánsko

Skupina B: Anglicko, Rusko, Slovensko, Wales

Skupina C: Nemecko, Ukrajina, Poľsko, Severné Írsko

Skupina D: Španielsko, Chorvátsko, Česko, Turecko

Skupina E: Belgicko, Taliansko, Švédsko, Írsko

Skupina F: Portugalsko, Rakúsko, Maďarsko, Island 

Slovenský tím (Zdroj: TASR) 

Program Slovákov v B skupine:

Sobota 11. júna o 18.00, v Bordeaux: Wales – SLOVENSKO

Streda 15. júna o 15.00, v Lille: Rusko – SLOVENSKO

Pondelok 20. júna 21.00, v Saint-Étienne: SLOVENSKO – Anglicko

 

Je to príležitosť posilniť našu národnú hrdosť. Je to príležitosť pozrieť si fantastické športové výkony tých, ktorí patria dnes v Európe a v mnohých prípadoch aj na svete k tým najlepším. Príležitosť sledovať a prežívať úžasné športové chvíle, ktoré tento krásny kolektítny šport ponúka.

Fyzická a taktická príprava, stratégia, sila tímového ducha, ale aj fantastické individuálne výkony v nás môžu posilniť vieru v to, že keď veľmi chceme a urobíme všetko, čo je v našich silách a o možno aj o kúsok viac, naše sny sa stanú realitou.

Budeme spolu fandiť, tešiť sa, oslavovať, smútiť, chváliť aj nadávať.. Držíme našim chlapcom palce, aby sme na to mali dôvod, čo najdlhšie..ideálne až do 10.júla..
https://youtu.be/4KrIPS-qQOU
 

ZDIEĽAŤ